FFSD-10-D-07.25-01-N-D04
- Manufacturer Part Number:
- FFSD-10-D-07.25-01-N-D04
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket (3)
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.604' (184.15mm, 7.25")
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)