592D106X0016C2W15H
- Manufacturer Part Number:
- 592D106X0016C2W15H
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sprague
- Part of Description:
- CAP TANT 10UF 20% 16V 2812
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Sprague
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1Ohm
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2812 (7132 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Conformal Coated
- Voltage - Rated :
- 16 V