AT-K-26-6-S/500
Manufacturer Part Number:
AT-K-26-6-S/500
Manufacturer/Brand:
ASSMANN WSW Components
Part of Description:
CABLE MOD FLAT 6COND SILVER 500'
Stock Condition:
8
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Modular - Flat Cable
Cable Height :
0.097" (2.46mm)
Cable Type :
Straight
Cable Width :
0.267" (6.80mm)
Coil Diameter :
Conductor Strand :
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Silver
Length :
500' (152.40m)
Length - Coil Extended :
Length - Coil Retracted :
Number of Conductors :
6
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Wire Gauge :
26 AWG