TAS685K035P1C-F
- Manufacturer Part Number:
- TAS685K035P1C-F
- Manufacturer/Brand:
- Cornell Dubilier Electronics
- Part of Description:
- CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Cornell Dubilier Electronics
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 6.8 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Hermetically Sealed
- Voltage - Rated :
- 35 V