CQ0201BRNPO8BN1R8
- Manufacturer Part Number:
- CQ0201BRNPO8BN1R8
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- CAP CER 1.8PF 25V C0G/NPO 0201
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1.8 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 25V