CB1.32D-IPX-SARMGT-4IN
- Manufacturer Part Number:
- CB1.32D-IPX-SARMGT-4IN
- Manufacturer/Brand:
- Lighthorse Technologies Inc.
- Part of Description:
- I-PEX MHF1 - RP-SMA PLUG 4"
- Stock Condition:
- 200
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Lighthorse Technologies Inc.
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- RP-SMA Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Panel Mount
- 1st Contact Gender :
- Female
- 2nd Connector :
- IPEX MHF1 Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- 1.32mm OD Coaxial Cable DS
- Color :
- Green
- Connector Impedance :
- Features :
- Double Shielded
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 4.000" (101.60mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms