FW-10-05-L-D-480-100
Manufacturer Part Number:
FW-10-05-L-D-480-100
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.580" (14.732mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)