MA-505 48.0000M-C0
Manufacturer Part Number:
MA-505 48.0000M-C0
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
3rd Overtone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 3.30mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Type :
MHz Crystal
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
MA-5 Interlight 5,897 Replacement for Streamlight MA-5
MA-5 Curtis Industries 6,295 CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.5"