C-2 100.0000K-P:PBFREE
- Manufacturer Part Number:
- C-2 100.0000K-P:PBFREE
- Manufacturer/Brand:
- Epson
- Part of Description:
- CRYSTAL 100.0000KHZ 11PF TH
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Epson
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 12 kOhms
- Frequency :
- 100 kHz
- Frequency Stability :
- Frequency Tolerance :
- ±100ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Load Capacitance :
- 11pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Cylindrical Can, Radial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
- Type :
- kHz Crystal (Tuning Fork)
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| C-2 | Interlight | 9,845 | Replacement for Olympus C-2 Repl |
| C-2 BATTERY | Interlight | 6,270 | Replacement for Hitachi C-2 Batt |
| C-2 100.0000K-P | Epson | 9,619 | CRYSTAL 100.0000KHZ 11PF TH |