IMSA-13065S-2-32Y500
- Manufacturer Part Number:
- IMSA-13065S-2-32Y500
- Manufacturer/Brand:
- IRISO Electronics
- Part of Description:
- CONN RCPT HSG 32POS 2.00MM
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- IRISO Electronics
- Product Category :
- Rectangular Connector Housings
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Termination :
- Crimp
- Contact Type :
- Female Socket
- Fastening Type :
- Locking Ramp
- Features :
- Retainer
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 32
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.098" (2.50mm)