OH300-61003CF-025.0M
- Manufacturer Part Number:
- OH300-61003CF-025.0M
- Manufacturer/Brand:
- Connor Winfield
- Part of Description:
- XTAL OSC OCXO 25.0000MHZ CMOS
- Stock Condition:
- 11
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Connor Winfield
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- Frequency :
- 25 MHz
- Frequency Stability :
- ±10ppb
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 7-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- OCXO
- Voltage - Supply :
- 3.3V