AT04-12PB-P016
Manufacturer Part Number:
AT04-12PB-P016
Manufacturer/Brand:
Amphenol Sine Systems
Part of Description:
CONN RCPT 12POS CRIMP GOLD
Stock Condition:
200
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Amphenol Sine Systems
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Cap (Cover), IP67, Sealed
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
Wire Gauge :
Wire Type :
Discrete
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT 6POS IDC 30AWG TIN
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT 10POS IDC 28AWG TIN
  • JST
    CONN SOCKET 10POS IDC 26AWG TIN
    CONN RCPT 7POS IDC 30AWG TIN
  • ASSMANN WSW Components
    CONN SOCKET 34POS IDC TIN