04023J2R9ABSTR
- Manufacturer Part Number:
- 04023J2R9ABSTR
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CAP THIN FILM 2.9PF 25V 0402
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Thin Film Capacitors
- Capacitance :
- 2.9 pF
- Features :
- RF, High Q, Low Loss
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Tolerance :
- ±0.05pF
- Voltage - Rated :
- 25 V