FA5S040HP1
- Manufacturer Part Number:
- FA5S040HP1
- Part of Description:
- CONN FPC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
- Stock Condition:
- 386
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.057" (1.45mm)
- Number of Positions :
- 40
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Voltage Rating :
- 50V