8P-26.000MDG-T
- Manufacturer Part Number:
- 8P-26.000MDG-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC Corporation
- Part of Description:
- XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TXC Corporation
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 2mA
- Frequency :
- 26 MHz
- Frequency Stability :
- ±500ppb
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Output :
- Clipped Sine Wave
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- TCXO
- Voltage - Supply :
- 1.8V