1410-L210-L2F1-S01-1.25A
- Manufacturer Part Number:
- 1410-L210-L2F1-S01-1.25A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 1.25A 250VAC 50VDC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 1.25A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- PCB
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 50 V
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 1410 | Interlight | 7,446 | Replacement for Neda Number 1410 |
| 1410 | Sunex Tools | 1 | TOOLS 10 TON HEIGHT PIN TYPE JAC |
| 1410 | Pololu Corporation | 34 | SUMO BLADE FOR ZUMO CHASSIS |
| 1410 | Adafruit | 7,216 | ONION PI PACK |
| 1410 | Global Specialties | 2 | PWR SPLY 90W SINGLE OUT 30V/3A |