PE3C8817/VL-300
- Manufacturer Part Number:
- PE3C8817/VL-300
- Manufacturer/Brand:
- Pasternack
- Part of Description:
- CBL HDBNC(M)-1.0(M)1694AVL300"
- Stock Condition:
- 1
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Pasternack
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- 1.0/2.3 Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- HD-BNC Plug
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 75 Ohms
- Cable Type :
- Belden 1694A
- Color :
- Violet
- Connector Impedance :
- 75 Ohms
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 300.0" (7.6m) 25.0'
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C
- Overall Impedance :
- 75 Ohms