3131-AF1PT-000000-000-15A
Manufacturer Part Number:
3131-AF1PT-000000-000-15A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Not Included
Approval Agency :
IEC 60934, UL1077, UL1500
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
15A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
28 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3131 Keystone Electronics Corp. 8,343 WASHER FLAT #10 FIBRE
3131 Adafruit 5,005 0.54" 4-DIGIT 14-SEGMENT YELLOW