DW-01-08-T-S-250
Manufacturer Part Number:
DW-01-08-T-S-250
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)