DV14-205B-C
- Manufacturer Part Number:
- DV14-205B-C
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- CONN QC RCPT 14-16AWG 0.187
- Stock Condition:
- 457
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
- Color :
- Blue
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Brass
- Features :
- Butted Seam
- Gender :
- Female
- Insulation :
- Non-Mating End Insulated
- Length - Overall :
- 0.744" (18.90mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Obsolete
- Tab Length :
- Tab Thickness :
- 0.032" (0.81mm)
- Tab Width :
- 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)