MTI14-250C
Manufacturer Part Number:
MTI14-250C
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
3M
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Blue
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Copper, ETP
Features :
Butted Seam
Gender :
Male
Insulation :
Fully Insulated
Length - Overall :
0.950" (24.13mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Obsolete
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)