NX1612SA-48MHZ-EXS00A-CS10127
Manufacturer Part Number:
NX1612SA-48MHZ-EXS00A-CS10127
Manufacturer/Brand:
NDK
Part of Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)