ECS-200-20-3X-EN-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-200-20-3X-EN-TR
Manufacturer/Brand:
ECS Inc. International
Part of Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)