ECS-143-20-3X-EN-TR
- Manufacturer Part Number:
- ECS-143-20-3X-EN-TR
- Manufacturer/Brand:
- ECS Inc. International
- Part of Description:
- CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- ECS Inc. International
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 14.31818 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.091" (2.30mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)