4230-T130-K0BE-10A
Manufacturer Part Number:
4230-T130-K0BE-10A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
CIR BRKR THERM 10A 480VAC/125VDC
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL489
Breaker Type :
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :
10A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
3
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V