AX-6.5536MAHE-T
- Manufacturer Part Number:
- AX-6.5536MAHE-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC Corporation
- Part of Description:
- 8.0X4.5 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TXC Corporation
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 150 Ohms
- Frequency :
- 6.5536 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Load Capacitance :
- 12pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)