XR11M05920S410
- Manufacturer Part Number:
- XR11M05920S410
- Manufacturer/Brand:
- TGS
- Part of Description:
- CRYSTAL 11.0592MHZ 30ppm, 10pF 2
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TGS
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70 Ohms
- Frequency :
- 11.0592 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Type :
- MHz Crystal
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| XR11 EMERGENCY LIGHTING 10AH BATTERY | Interlight | 8,325 | Replacement for Sure-Lites XR11 |
| XR11 EMERGENCY LIGHTING 12AH BATTERY | Interlight | 9,946 | Replacement for Sure-Lites XR11 |
| XR111 | Acconeer AB | 9,196 | SENSOR MODULE PCR RADAR 60GHZ |