QT1C-32.768KDZF-T
- Manufacturer Part Number:
- QT1C-32.768KDZF-T
- Manufacturer/Brand:
- QST
- Part of Description:
- 1.6X1.0 - 32.768KHZ 20PPM @25C -
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- QST
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 90 kOhms
- Frequency :
- 32.768 kHz
- Frequency Stability :
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Load Capacitance :
- 12.5pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)