EW-01-12-T-S-700
- Manufacturer Part Number:
- EW-01-12-T-S-700
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Length - Overall Pin :
- 1.030" (26.162mm)
- Length - Post (Mating) :
- Length - Stack Height :
- 0.700" (17.780mm)
- Length - Tail :
- 0.330" (8.382mm)