MK-2C2-015-235-2400
Manufacturer Part Number:
MK-2C2-015-235-2400
Manufacturer/Brand:
AirBorn
Part of Description:
D-SUB, RCPTL, .050", 2ROW, 15POS
Stock Condition:
10
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
AirBorn
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
Connector Style :
D-Type, Micro-D
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
3A