TDR-24/240V-AF11
- Manufacturer Part Number:
- TDR-24/240V-AF11
- Manufacturer/Brand:
- R-K Electronics, Inc.
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 24HR 5A 250V
- Stock Condition:
- 5
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- R-K Electronics, Inc.
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 5A @ 250VAC/30VDC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 24 Hrs
- Function :
- Off-Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)