FZ1200R33KF2CNOSA2
- Manufacturer Part Number:
- FZ1200R33KF2CNOSA2
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IGBT MODULE 3300V 2000A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- IGBT Modules
- Configuration :
- Full Bridge
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 2000 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 12 mA
- IGBT Type :
- Input :
- Standard
- Input Capacitance (Cies) @ Vce :
- 150 nF @ 25 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- NTC Thermistor :
- No
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 14500 W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 4.25V @ 15V, 1.2kA
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 3300 V