14STRVIOGXL250
Manufacturer Part Number:
14STRVIOGXL250
Part of Description:
HOOK-UP STRND 14AWG VIOLET 250'
Stock Condition:
48
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Jacket (Insulation) Diameter :
0.114" (2.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.019" (0.48mm)
Jacket Color :
Violet
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
14 AWG