FL1P-22NA-1-Y12V
- Manufacturer Part Number:
- FL1P-22NA-1-Y12V
- Manufacturer/Brand:
- Mallory Sonalert Products
- Part of Description:
- LED YEL 22MM NUT 12VAC/DC STK
- Stock Condition:
- 301
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Mallory Sonalert Products
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP50
- Lamp Color :
- Yellow
- Lens Color :
- Yellow
- Lens Size :
- 29.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 1000 ~ 1500mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.87" (22.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 35°
- Voltage :
- 12V