EDM2CFIMX6U10R1GBNI4GL2C
- Manufacturer Part Number:
- EDM2CFIMX6U10R1GBNI4GL2C
- Manufacturer/Brand:
- TechNexion
- Part of Description:
- MOD EDM COMPACT TYPE2 I.MX6 DUAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TechNexion
- Product Category :
- Single Board Computers (SBCs)
- Analog Input:Output :
- Cooling Type :
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-A9, i.MX6DualLite
- Digital I/O Lines :
- Ethernet :
- Expansion Site/Bus :
- PCIe
- Form Factor :
- EDM Compact
- Number of Cores :
- 2
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Not For New Designs
- RAM Capacity/Installed :
- 1GB/1GB
- RS-232 (422, 485) :
- Size / Dimension :
- 3.230" x 2.360" (82.04mm x 59.94mm)
- Speed :
- 1.0GHz