ZR404005R25STZ
- Manufacturer Part Number:
- ZR404005R25STZ
- Manufacturer/Brand:
- Diodes Incorporated
- Part of Description:
- IC VREF SHUNT 0.5% E-LINE
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- Voltage Reference
- Current - Cathode :
- 60 µA
- Current - Output :
- 15 mA
- Current - Supply :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Noise - 0.1Hz to 10Hz :
- Noise - 10Hz to 10kHz :
- 45µVrms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- E-Line-3
- Product Status :
- Obsolete
- Reference Type :
- Shunt
- Supplier Device Package :
- E-Line (TO-92 compatible)
- Temperature Coefficient :
- 100ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%
- Voltage - Input :
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 2.5V