FL1M-12SW-1-G12V
Manufacturer Part Number:
FL1M-12SW-1-G12V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
LED GRN 12MM NUT 12VAC/DC STK
Stock Condition:
2
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
180°
Voltage :
12V
Wavelength - Peak :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    AUDIO DEVICES
    REPLACEMENT NUT FOR 22MM ZA & ZT