OA125AP-11-1WB
- Manufacturer Part Number:
- OA125AP-11-1WB
- Manufacturer/Brand:
- Orion Fans
- Part of Description:
- FAN AXIAL 119.5X26.2MM 115VAC
- Stock Condition:
- 219
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 75.0 CFM (2.10m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 42.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 11.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2900 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 0.210 in H2O (52.3 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 0.73 lb (331.12 g)
- Width :
- 25.00mm
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| OA120K | Ohmite | 7,308 | RES 12 OHM 10% 1W AXIAL |