PIC24FJ32GA104T-I/PT
Manufacturer Part Number:
PIC24FJ32GA104T-I/PT
Part of Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
PIC
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 13x10b
Number of I/O :
35
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
44-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
32KB (11K x 24)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
8K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 3.6V