OA200AP-11-1TB1868
Manufacturer Part Number:
OA200AP-11-1TB1868
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN 115AC 220X220X70MM IP68 TERM
Stock Condition:
14
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
485.0 CFM (13.58m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
68.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
105W
Product Status :
Active
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 220mm L x 200mm H
Static Pressure :
0.930 in H2O (231.7 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
4.6 lbs (2.1 kg)
Width :
70.00mm