FL1P-8NW-1-W24V
- Manufacturer Part Number:
- FL1P-8NW-1-W24V
- Manufacturer/Brand:
- Mallory Sonalert Products
- Part of Description:
- LED WHT 8MM NUT 24VAC/DC STK $
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Mallory Sonalert Products
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP50
- Lamp Color :
- White
- Lens Color :
- White
- Lens Size :
- 10mm, T-3 1/8
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.315" (8.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 24V