MF25101V1-1000U-G99
- Manufacturer Part Number:
- MF25101V1-1000U-G99
- Manufacturer/Brand:
- Sunon
- Part of Description:
- FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Sunon
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 3.8 CFM (0.106m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Bearing Type :
- Vapo-Bearing™
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 26.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 600 mW
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 14000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 25mm L x 25mm H
- Static Pressure :
- 0.270 in H2O (67.3 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.015 lb (6.8 g)
- Width :
- 10.00mm