Q22F1BXXR24E
- Manufacturer Part Number:
- Q22F1BXXR24E
- Manufacturer/Brand:
- APEM Inc.
- Part of Description:
- INDICATOR 24V 22MM FLUSH RED
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- APEM Inc.
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 40mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP67
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Red
- Lens Size :
- 18.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 70mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.87" (22.10mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 100°
- Voltage :
- 24V