Q22P1CXXY12E
Manufacturer Part Number:
Q22P1CXXY12E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT YEL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
40mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
18.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V