MP2153GQFU-18-Z
Manufacturer Part Number:
MP2153GQFU-18-Z
Part of Description:
5.5V,3A,SYNC STEP-DOWN CONVERTER
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
3A
Frequency - Switching :
1.1MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
6-UFDFN
Supplier Device Package :
6-UTQFN (1.2x1.6)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V