CWR26HK226KBGZ\TR
- Manufacturer Part Number:
- CWR26HK226KBGZ\TR
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sprague
- Part of Description:
- CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Sprague
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 22 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 275mOhm
- Failure Rate :
- B (0.1%)
- Features :
- High Reliability
- Height - Seated (Max) :
- 0.125" (3.17mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- G
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2711 (6728 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Conformal Coated
- Voltage - Rated :
- 15 V