S-85S1PD36-I8T1U
Manufacturer Part Number:
S-85S1PD36-I8T1U
Manufacturer/Brand:
ABLIC
Part of Description:
IC REG BUCK 3.6V 200MA SNT-8A
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Current - Output :
200mA
Frequency - Switching :
1MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SNT-8A
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.2V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.6V