RP604Z301A-E2-F
Manufacturer Part Number:
RP604Z301A-E2-F
Manufacturer/Brand:
RICOH/Nisshinbo Micro Devices
Part of Description:
ULTRA-LOW QUIESCENT CURRENT (IQ
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
RICOH/Nisshinbo Micro Devices
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Current - Output :
300mA
Frequency - Switching :
Function :
Step-Up/Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
20-XFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
WLCSP-20-P2
Synchronous Rectifier :
No
Topology :
Buck-Boost
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
1.8V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3V