50M060100J025
- Manufacturer Part Number:
- 50M060100J025
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Screws, Bolts
- Drive Type :
- Hex Socket
- Features :
- Head Diameter :
- 0.394" (10.00mm)
- Head Height :
- Length - Below Head :
- 0.984" (25.00mm)
- Length - Overall :
- 1.169" (29.70mm)