AH10928V07500IE
- Manufacturer Part Number:
- AH10928V07500IE
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- ALUMINUM EXTRUSION 7.5"
- Stock Condition:
- 34
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Bolt On
- Diameter :
- Fin Height :
- 2.280" (57.91mm)
- Length :
- 7.500" (190.50mm)
- Material :
- Aluminum Alloy
- Material Finish :
- Unfinished
- Package Cooled :
- Aluminum Housed Resistor
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- Thermal Resistance @ Natural :
- Type :
- Board Level, Vertical, Extrusion
- Width :
- 9.750" (247.65mm)